Sprawdzian z treści lektury antygona
test > Antygona.. Postanowił on mianowicie z honorami obejść się z ciałem Etoklesa (obrońcy miasta), ale zakazał pogrzebu drugiemu z braci - Polinejkesowi (najeźdźcy).. Którego z braci Antygony Kreon zabronił pochować?. Test ze znajomosci lektury Soflokesa "Antygona" test, qiuzAntygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Możesz zdobyć 20 pkt.. Zawiera 26 pytań.. Kim była Merope?Z chrzęstem zapadł, z szumem piór Śnieżnych orłów lotny ró , I zbroice liczne błysły, I z szyszaków pióra trysły.. Przerwij test.. W tragedii podniosły, poważny, uroczysty styl i ton, w jakim należy stawiać pytania o problemy sprawiedliwości wobec żywych i umarłych.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.a) zapowiedział nieszczęście b) przyznał mu rację c) żadna z odpowiedzi l- ba punktów ocena data sprawdzenia Antygona ( sprawdzian z treści)Test ze znajomości lektury „ANTYGONA" 1.. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. Wchodzi chór.Jakie mogą być pytania na sprawdzianie z lektury "Przygody Tomka Sawyera" 2011-05-23 13:17:59; .. Określ stopień pokrewieństwa między Edypem i Antygoną..

Zawiera nieodpowiednie treści?

Stosując się do jednego z tych praw, Antygona musi naruszyć drugie.Wybierz test z rozdziału Antygona lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa III Gimnazjum.. #antygona #sofokles #lektura #szkolnaAntygona pada ofiarą kolizji dwóch porządków prawnych: odwiecznego, naturalnego, boskiego oraz państwowego, stanowionego.. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.. Jej powstanie datuje się na V w.p.n.e., wystawiono ją w Atenach po raz pierwszy około 441 r.p.n.e.. I wróg uż wieńcem dzid groźnych otoczył Siedmiu bram miasta gardziele, Lecz pierzchł, nim w mo e krwi strugach się zbroczył, Zanim Hefa stos⁷ ognisty w popieleNa podstawie lektury „Chłopcy z Placu Broni" napisz czy warto być uczciwym.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Ares był bogiem wojny.Lektury Antygona / Antygona.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Wydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści..

Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.

Antygona postanawia pochować brata i prosi o pomoc siostrę.. Jak Edyp zareagował na śmierc Jokasty?. Antygona - Lektury - Język polski dla Klasa III Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.ZASADA DECORUM- obowiązująca w tragedii antycznej zasada jedności treści, formy, jednorodności stylistycznej, zgodności gatunku ze stylem i językiem bohatera.. Po tej konfrontacji władcy z buntowniczką pojawia się syn Kreona i narzeczony Antygony Hajmon.. Pytanie 1 /10.. Opis Placu Broni - Chłopcu z Placu Broni"Antygona" należy do początkowych utworów Sofoklesa.. Pierwszy z nich nakazuje krewnemu pochowanie zwłok osoby bliskiej, drugi niesie zakaz chowania zdrajcy.. "Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. (przekłuł sobie oczy) 3.. Z kolei ojciec rewanżuje mu się oskarżeniem o uleganie kobiecie.. 1 Obserwuj autora Zobacz profil Masz świetny pomysł na quiz?. Treść tragedii greckich opierała się na: a) autobiografii autora, b) mitach, c) faktach z historii danego państwa.. Sprawdź, czy dobrze znasz książki z podstawówki, gimnazjum i liceum.. „Makbet", „Kamienie na Szaniec" czy „Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Test: Antygona - test ze znajomości lektury Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej..

... Antygona z pełną świadomością dokonała ...Sprawdzian znajomości lektury "Antygona" Sofoklesa.

O nas | Reklama | Kontakt Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz .Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. "Antygona", a "Odprawa posłów greckich" - tematyka, problematyka i budowa dramatów.. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.. Źródłem treści dramatu jest mit o Labdakidach, związany z historią Teb miasta położonego w Grecji, niedaleko Aten.Antygona - sprawdzian: Antygona - sprawdzian z treści: Bajki Krasickiego: Balladyna - sprawdzian po omówieniu lektury: Balladyna - sprawdzian z treści: Balladyna - wykreślanka: Biblia - kartkówka: Biblia - sprawdzian: Biblia, Odyseja, Legendy arturiańskie - rozprawka: Chłopcy z Placu Broni - gra strategiczna *Nowość: Chłopcy z Placu .Streszczenie szczegółowe Prologos.. Opowiedz, korzystając z wiadomości o bohaterach książki.. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. Jak Jokasta zareagowała na prawdę o Edypie?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona..

... Z kolei Antygona to z jednej ...Sofokles "Antygona" Test jest sprawdzianem z treści lektury.

Staje w obronie Antygony, ojcu zarzuca tyranię.. Kreon Eurydyka Antygona Ismena Polinejkes Eteokles Dionizos Hajmon Hades Terezjasz Niobe Persefona Jokasta Edyp.. w nocy przed sprawdzianem z tego xdd Coś tam jeszcze pamietam xd.Quiz Lektury to doskonała metoda nauki i weryfikacji swojej wiedzy poprzez zabawę.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz .Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Szukaj.. Wyślij zgłoszenie.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzięki którym sprawdzisz, w jakim .Ismena gotowa jest wziąć na siebie część winy, ale Antygona z pogardą odrzuca jej pomoc.. prawem państwowym; " Odprawa posłów greckich " zajmuje się również prawem jednostki i konfliktem z prawem państwowym, lecz na nieco innym podłożu: tu chodzi o prywatę, przekupstwoSerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdzian ten jest zbiorem kilku prostych pytań dotyczących bohaterów oraz problematyki tragedii Sofoklesa.. Gdzie toczy się akcja tragedii?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt