Siłaczka test znajomości lektury
Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych.. O świcie doktor sam ruszył do miasteczka.. Znasz ten zabieg z .Siłaczka to jedna z najpopularniejszych nowel autorstwa Stefana Żeromskiego.. super test fajny bardzo szczegółowy ale o to chodzi ja miałam 17/21.Plik KAROLCIA TEST.doc na koncie użytkownika zinco • folder Karty pracy do lektury, sprawdzian • Data dodania: 4 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Lektury.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.W Siłaczce warto zauważyć, że choć jest o Stasi Bozowskiej - to właściwie Żeromski opowiada dzieje Piotra Obareckiego.. Został wydany w 1895 roku i zajmował się sprawami aktualnymi w latach osiemdziesiątych dziewiętnastego wieku.Siłaczka -- nowela Stefana Żeromskiego, wydana po raz pierwszy w zbiorze Opowiadania w 1895 r., opowiadająca historię lekarza Pawła Obareckiego i nauczycielki Stanisławy Bozowskiej.Lektury.. Doktor przyjechał do wsi pełen zapału do pracy, gotów walczyć z oszukiwaniem chorych, chciał nieść pomoc wśród najniższych warstw.Odpowiesz na pytania dotyczące "Siłaczki"?.

Widget ... "Siłaczka" - test znajomości lektury.

Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce - dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury.Siłaczka - opracowanie, Siłaczka Stefan Żeromski - streszczenie, opracowanie.. Akcja utworu rozgrywa się w niewielkim miasteczku o specyficznej nazwie - Obrzydłówek.Wydarzenia dzieją się również we wsi, w której pracowała bohaterka noweli - Stanisława Bozowska.. drukuj.. Czas i miejsce akcji Siłaczki Utwór Siłaczka jest dziełem współczesnym Stefanowi Żeromskiemu.. "Pan Tadeusz" - test z rozumienia czytanych treści Ireneusz Babilec "Piętnastoletni kapitan" - sprawdzian znajomości powieści dla klasy VI Urszula Sobecka-Szuszkiewicz "Przywileje szlacheckie" - test humanistyczny dla klasy VI szkoły podstawowej Ewa Szypen, Jolanta Jedlińska "Siłaczka" - sprawdzian ze znajomości lektury Zofia RatkiewiczTag: test z lektury siłaczka Siłaczka - streszczenie lektury.. Doktor Paweł Obarecki, główna postać noweli, oddaje się rozmyślaniom, które są komentowane przez narratora.21 pytań z lektury "Chłopcy z Placu Broni", czy dasz radę odpowiedzieć na wszystkie pytania?.

O Autorze lektury-szkolne.cy.

Szukaj.. #stefanzeromski #zeromski #silaczka #lekturyszkolne #lektura #streszczenie.Siłaczka - streszczenie, Siłaczka Stefan Żeromski - streszczenie, opracowanie.. Siłaczka - opracowanie, problematyka, bohaterowie .. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test Siłaczka, Siłaczka podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. To już pewien pomysł, chwyt, który ma swój cel: tak opowiadana historia o Siłaczce, trochę z oddalenia, czyni ją jeszcze bardziej wzniosłą i wzorcową.. Zgadywanki Zdrapka Przetrwanie Opowiadania Losowy quiz.. CategoryLektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli.. Bohaterami „Siłaczki" jest dwójka przedstawicieli inteligencji - lekarz, doktor Paweł Obarecki oraz nauczycielka Stanisława Brzozowska.. Wymień przynajmniej trzy osoby, z którymi Paweł Obarecki grywał w .„Siłaczka" - sprawdzian ze znajomo ci lektury (prawda/fałsz) rz. I 1.. Siłaczka - Lektury - Język polski dla Klasa I Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Test z lektury szkolnej pt. ,, Kamizelka'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera U góry znajdziesz quiz Siłaczka - Stefan Żeromski.Siłaczka - Stefan Żeromski - przetestuj swoją wiedzę..

Henryk Sienkiewicz, "Latarnik" - test z lektury.

Streszczenie.. Streszczenie Autorem utworu jest Stefan Żeromski.. Jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju?. Gdzie w czasie studiów w Warszawie Paweł Obarecki spotykał Stasię Bozowską ?. Żeromski używa retrospekcji.. Miejsce akcji utworu eromskiego nie zmienia si .. Test Siłaczka - podręcznik Lektury Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Stefan Żeromski, "Siłaczka" - test z lektury.. Rozpuszczono między ludnością miasteczka wieść, Prawda akoby młody doktor obcował z duchami ciemności, oczerniono go w opinii inteligen-Zwycięstwoc i okoliczne ako niesłychanego nieuka, odciągano przemocą chorych zmierza ących doQuiz Lektury to doskonała metoda nauki i weryfikacji swojej wiedzy poprzez zabawę.. Bohaterowie nie widz si przez kilka lat.. Po paru godzinach przyjechał z lekami i zapasami żywności.. Taka psychiczna siła była cechą nauczycielki Stanisławy Brzozowskiej, głównej bohaterki noweli.. Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. 6.Problematyka.. Nowela ukazuje wyjątkowy wzorzec osobowy na przykładzie Pawła Obareckiego.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Stasia zmarła na tyfus.. Lektury; Czy Stefan Żeromski słusznie zatytułował swoją nowelę „Siłaczka"?Wybierz test z rozdziału Siłaczka lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum..

Wrócił wspomnieniami do okresu studiów i znajomości ze Stasią.

Czas akcji to z kolei koniec XIX stulecia.Przedstawiamy streszczenie noweli Stefana Żeromskiego pt. Siłaczka.. Akcja opowiadania (noweli) „Siłaczka" Stefana Żeromskiego rozgrywa się na polskiej prowincji, znajdującej się pod panowaniem rosyjskim.. Obarecki nie utrzymywał adnych kontaktów z mieszka cami Obrzydłówka.. „Siłaczka" to powie .. Opowiada historię lekarza, Pawła Obareckiego, który pracuje w małej wsi, Obrzydłówku.. W momencie rozpoczęcia noweli poznajemy go gdy .Napisz rozprawkę dla tytyłu "Siłaczka" Napisać Charakterystykę Obrzydłowka z książki "Siłaczka" Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie --Stefan Żeromski "Siłaczka" - streszczenie akcji opowiadania.. Oboje trafiają na prowincje, do miejscowości o symbolicznej nazwie Obrzydłówek.. Nowela po raz pierwszy została wydana w zbiorze opowiadań w 1895 r. Głównym bohaterem utworu jest doktor Paweł Obarecki.. Głównym tematem utworu jest wierność ideałom i obowiązkom oraz wynikające z niej różne postawy ludzkie wobec trudności życia.Bozowska reprezentuje heroiczną postawę wierności raz uznanym wartościom, poświęca się „pracy u podstaw", niesie oświatę wiejskim ludziom, rezygnując z życia osobistego, szczęścia, miłości, domu.Zobacz 5 odpowiedzi na pytanie: Jakie mieliście na teście pytania z lektury ,,Siłaczka""Latarnik" - test znajomości lektury.. Siłaczka - streszczenie, plan wydarzeń.. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzięki którym sprawdzisz, w jakim .Test ze znajomości lektury Makbet Williama Szekspira Zawiera 26 pytań.. Mieszkał w Obrzydłówku już od 6 lat.. Wprawione wreszcie szyby wybito powtórnie i wybijano e odtąd periodycznie, aż do chwili sprawienia dębowych okiennic.. Posłaniec nie przybywał.. Więcej testów z lektur.. Sprawdź, czy dobrze znasz książki z podstawówki, gimnazjum i liceum.. Z jakiej uroczystości wrócił doktor, kiedy poznajemy go na początku opowiadania ?. „Makbet", „Kamienie na Szaniec" czy „Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu..Komentarze

Brak komentarzy.