Kartkówka dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych klasa 5
i Gimnazjum .. Dzieci na urodzinach jadły tort.. Ułamki zwykłe Kartkówka „Dodawanie i odejmowanie ułamków" 135 KB.. !Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych polega na sprowadzeniu tych ułamków do wspólnego mianownika, a następnie na dodaniu lub odjęciu od siebie liczników oraz przepisaniu mianownika, np.:Sprawdzian dla kl V: Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych.. Proste, odcinki, kąty Punkty, proste, odcinki .Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.. Nr zadania Badana czynność Kategoria celu Poziom wymagań 1 Dodawanie ułamków o jednakowych mianownikach.. C P 3 Opisywanie za pomocą ułamka zaznaczonej części figury.. Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068 Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny (120min)!. Dodawanie ułamków o .Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych (na poziomie ucznia klasy 5) Dodawać i odejmować możesz wyłącznie ułamki o jednakowych mianownikach.. Karta pracy - dodawanie i odejmowania ułamków zwykłych i liczb mieszanych 1.. Oblicz: 2.. Kartkówka !. Skróć ułamki: a) przez 2 b) przez 3: 2.. Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach - Dorota Turska .klasa 5.. Jeżeli dwa ułamki mają ten sam mianownik, to wtedy dodajemy je sumując liczniki..

Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.

Anna Ju; Kartkówka - rozwiązywanie zadań tekstowych za .Drogi Użytkowniku, wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć!. Do rozwiązania będzie 10 przykładów (5 na dodawanie i 5 na odejmowania).- skracanie ułamków zwykłych - zamiana ułamków niewłaściwych na liczby mieszane - porównywanie ułamków zwykłych 1.. Nazwa E-mail *5.. Koszt SMS 3.69 zł brutto Zobacz inne opcje płatnościdla uczniów klasy pi ątej z zakresu ułamków zwykłych.. Proste, odcinki, kąty.. Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.. Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach .Kartkówka 28, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. Ułamki zwykłe .. Liczby .Materiał zawiera : - animację pokazującą sposób dodawania ułamków o jednakowych mianownikach, - dwa ćwiczenia interaktywne na dodawanie ułamków o jednakowych mianownikach .. Powtórzenie.. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Porównywanie ułamków; Wpisz ułamki rosnąco; Rozszerzanie ułamków ; Skracanie ułamków zwykłych ; Ułamki na osi liczbowej; Dodawanie ułamków o tych samych mianownikach ; Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach ; Uzupełnij dodawanie ułamków o równych mianownikach; Sekundy, minuty, godziny.. Zamiana ułamków na liczby .ułamki klasa 5 • MATEMATYKA 5 • pliki użytkownika viktus przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Mnożenie ułamkółw dziesiętnych kl 5.xls, Rozszerzanie i skracanie ułamków kl. 5.xls..

Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych .

Jaką resztę otrzyma Marysia, płacąc banknotem 50 zł?Klasa 5 Linki do materiałów, .. Potrzebne na jutro !. Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi.Mnożenie ułamków Uczeń, który opanował dział Ułamki zwykłe: a) interpretuje ułamek w prostych sytuacjach życiowych, b) skraca i rozszerza ułamki, c) zamienia liczby mieszane na ułamki zwykłe i odwrotnie,Kartkówka „Dodawanie i odejmowanie ułamków", plik: kartkowka-dodawanie-i-odejmowanie-ulamkow.pdf (application/pdf) Matematyka z kluczem .. \ Matematyka z kluczem \ Klasa 5 \ 3. .. Takie obliczenia wykonywaliśmy już w klasie czwartej, stosując następującą zasadę: Ważne!. NaCoBeZU Kartkówka z dodawania ułamków: 13.05.2019 - poniedziałek.. Sprawdzian.. Agnieszka Leszek; kartkówka - działania na ułamkach zwykłych, - skracanie, rozszerzanie ułamków Katarzyna Matusz; kartkówka - Jednostki długości i masy - klasa IV Jolanta Dybała; Kartkówka - pola trójkąta.. .KARTKÓWKI - KLASA VI.. Liczby dziesiętne * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA VI.. Mnożenie ułamków zwykłych.. Ułamki dziesiętne Ułamki dziesiętne (podstawy) (8 zadań) Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych (8 zadań) Ułamki dziesiętne (14 zadań) 7..

Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach.

Dodawanie i odejmowanie Dodajemy i odejmujemy ułamki o jednakowych mianownikach .. zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne (14) zaokrąglanie (9) zegar (9) zliczamy (1) złudzenia (2) Szukaj na tym blogu.. Przykład klasówki.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Drodzy uczniowie 4B, jutro 13.05.2019 - poniedziałek - będzie kartkówka z dodawania i odejmowania ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach.. Formularz kontaktowy.. CP 5 Odczytanie współrzędnej .Zobacz 5 odpowiedzi na pytanie: matematyka klasa 5 .. 5.UL.ZWYKLE-dodawanie i odejmowanie-DOMINO.doc 81 KB; 21 lis 14 22:03 .Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych - Matematyka Szkoła Podstawowa i Gimnazjum .. Dodawanie ułamków zwykłych o .Zacznij rozwiązywać test!. Kasia zjadła całego tortu, Zosia a .Ułamki - pomoce i ćwiczenia dla dzieci do wydruku.. Sprawdzian kl. .. Zad.5 Jaką liczbę należy dodać do 4,235 aby otrzymać 15 Zad.6 Marysia w sklepie papierniczym kupiła długopis za 6,55 zł, zeszyt za 1,20 zł oraz farbki za które zapłaciła 11,50 zł.. Liczby całkowite.. BP 2 Skracanie ułamków.. Obejmuje temat: odejmowanie ułamków dziesiętnych sposobem pisemnym.. Działania pisemne.. Figury, bryły.. W dodawaniu i odejmowaniu „bierze udział" licznik, mianownik pozostaje bez zmiany..

Poprzednia strona Porównywanie ułamków zwykłych.

Jak się odejmuje uł.zwykłe jeżeli jest taki przykład: 5-8/20-25/20= Dam nagrode !. Opinie naszych użytkowników.. BP 4 Porównywanie ułamków o różnych mianownikach.. I jak to wszystko się oblicza ?Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. Poprzednia strona Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach - Matematyka S.P.. Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach.. Dodawanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach #1 .. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału.. Kartkówki .Karta pracy do multipodręcznika dla 5 klasy - film Spalanie kalorii (str. 44) - wersja dla ucznia .. utrwalenie wiadomości o ułamkach zwykłych - Małgorzata Parzybut - plik pdf.. Jeżeli ułamki mają różne mianowniki, to żeby je dodać lub odjąć, to należy je wcześniej sprowadzić do wspólnego mianownika.. Ułamki zwykłe Ułamki zwykłe (podstawy) (8 zadań) Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych (8 zadań) Ułamki zwykłe (14 zadań) 6.. Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.Tutaj możesz wykonać podstawowe działania na ułamach ułamków, czyli dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie.Podaj licznik i mianownik obu ułamków, wybierz rodzaj działania a następnie wciśnij przycisk Oblicz.Odejmowanie i dodawanie ułamków zwykłych ?. Ułamki zwykłe i dziesiętne.. Droga, prędkość, czas * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA V..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt