Test sprawdzający znajomość baśni dziewczynka z zapałkami
Ostatni dzień roku skończy się niedługo.. „Dziewczynka z zapałkami" Historia ta opowiada o małej dziewczynce, która wędrowała zziębnięta i bosa przez miasto, próbując sprzedać zapałki.. Imię i nazwisko ucznia: 1.. Działo się to w ostatnią noc przed Nowym Rokiem, bardzo chłodną i śnieżną.. Ostatni dzień roku skończy się niedługo.Zobacz quiz: Brzydkie kaczątko.. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?. Kliknij i odpowiedz.Hans Christian Andersen Dziewczynka z zapałkami tłum.. Kolorowanka.. a. bo nie gulgotało tak jak indykTest znajomości baśni Andersena dla kl. III.. Ta strona jest hostowana za darmo przez cba.pl.. O, nie znikaj, babciu!. Dlaczego dziewczynka z zapałkami nie mogła wrócić do domu?a.. Etap drugi to turniej wiedzy, biorą w nim udział dwaj przedstawiciele każdej .. „Dziewczynka z zapałkami" .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Szukaj.. Udostępnij.. Dlaczego bohaterka baśni „Dziewczynka z zapałkami'' nie mogła wrócić do domu w mroźny wieczór?. - pantofelki, - klapki, .Quiz wiedzy o Filemonie i Bonifacym nadesłany przez Panią Annę Jarząb na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. K .Opis: Ćwiczenie do baśni "Dziewczynka z zapałkami" - Rozwiązujemy test sprawdzający znajomość tekstu.. Etap pierwszy to test wiedzy, w którym biorą udział wszyscy chętni uczniowie klas I-III..

Sprawdź swoją wiedzę!Dziewczynka z zapałkami.

a) bała się ojca, bo nic nie sprzedała b) nie miała dokąd wrócić c) czekała na przyjście babci.. Jaki kraj był ojczyzną Andersena?. Cecylia Niewiadomska Zimno było, śnieg padał, ściemniało się coraz bardziej, wieczór się zbliżał.. Brzydkie kaczątko wykluło się z jajka które wysiedziała.. Kaczki dokuczały brzydkiemu kaczątku, bo: a) różniło się wyglądemChcąc pogłebić znajmość baśni Andersena, zorganizowałam konkurs dla uczniów klas III - IV.. Przez ulice zasypane śniegiem, w zmroku idzie dziewczynka bosa, z gołą głową i coś niesie w fartuszku.. Niektóre z nich były omawiane na zajęciach.. Skąd było wiadomo, że małe brzydactwo nie było indykiem?. Który z bohaterów uwielbia podjadać miód?. "Dziewczynka z zapałkami" - test znajomości lektury.. Skomentuj.. Wydarzenia przedstawione w baśni mają miejsce podczas jednego wieczoru, ostatniego dnia w roku.ZE ZNAJOMOŚCI BAŚNI HANSA CHRYSTIANA ANDERSENA Opracowanie: Mariola Wątroba REGULAMIN KONKURSU .. Fabuła jest silnym nawiązaniem do życia autora, który wywodził się z ubogiej rodziny.— O, babciu, weź mnie z sobą!. Zrezygnowana usiadła pod murem i zaczęła zapalać zapałki, by choć trochę się ogrzać.Dziewczynka z zapałkami - charakterystyka postaci H. Ch.. Bajki dla dzieci - Polish Fairy Tales for Kids 63,097 viewsĆwiczenia dla dzieci szkolnych w oparciu o baśń ..

Andersena pod tytułem „Dziewczynka z zapałkami".

bo pogubiła zapałkib .Jedna z najbardziej znanych i najsmutniejszych baśni J. Ch.. Nikt jednak nie zwracał na nią uwagi.. Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Podsumowanie.. Uczniowie wcześniej otrzymali spis baśni, które mieli przeczytać.. Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>> * szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie.1.. Najpierw odbyły się klasowe eliminacje do konkursu, a potem dopiero konkurs.Znasz odpowiedź na zadanie: opis - dziewczynka z zapałkami?. — O, weź mnie, babciu!. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 26388 razy.. Jest to bardzo wzruszająca opowieść o pewnej biednej dziewczynce, która w zimną sylwestrową noc sprzedawała zapałki.Test sprawdzający znajomość baśni.. a.Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku..

»Test znajomości baśni Andersena dla kl. III.

Uzupełnij.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Opinie naszych użytkowników.. — zawołało dziecko.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Fragment baśni.. Ja wiem, że ty znikniesz, skoro zapałka zgaśnie, jak zniknął piec ciepły, gęś i choinka.. Zimno było, śnieg padał, ściemniało się coraz bardziej, wieczór się zbliżał..

Rozwiązanie.Test dla tematu: Dziewczynka z zapałkami (H. Ch.

- bombki, - zapałki, - kartki świąteczne, - stroiki 2.Jakie buty miała dziewczynka?. Karta pracy,,Dziewczynka z zapałkami"- karta pracy 1.Co sprzedawała bohaterka opowiadania?. Drżącą z pośpiechu i mrozu rączyną zapaliła dziewczynka całe pudełko od razu, tak bardzo chciała zatrzymać babunię.. Opowiada historię małej dziewczynki, wywodzącej się z ubogiej rodziny, która zmuszona jest do sprzedawania zapałek, by zarobić na życie.. Historyjka obrazkowa.. Pomógłbyś?. Różnice.. 3 lata temu.. Możesz usunąć tą wiadomość i otrzymać wiele dodatkowych możliwości, ulepszając hosting do PRO lub VIP za jedyne 5.83 zł!. a. kaczka b. kura c. gęś 2. .. Dziewczynka z zapałkami.Alison.. Kubuś Puchatek ma dwóch najlepszych przyjaciół, są nimi?Test mający na celu sprawdzenie stopień znajomości baśni Andersena „Brzydkie kaczątko", „Calineczka", „Dziewczynka z zapałkami", „Królowa Śniegu", „Księżniczka na ziarnku grochu", „Mała syrena", „Słowik".Co by się stało, gdybyś zauważył małą, zmarzniętą dziewczynkę?. Cecylia Niewiadomska 1. .. Test wiedzy z zaklęć!. Jesteś jej właścicielem?. sztuczny ptak jest doskonalszy od prawdziwego c. bo cesarz sam chciał być uważany za najlepszego śpiewaka 5.Dlaczego dziewczynka z zapałkami nie mogła wrócić do domu?.Komentarze

Brak komentarzy.