Sprawdzian arktyka i antarktyda
Autorzy: -Daniel, -Eryk, -Patyk.. Arktyka.. Są to przedstawiciele państw posiadających stacje badawcze .Test Australia, Antarktyda, Arktyka, Kontynenty cz. 1 podręcznika Geografia, testy dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Otóż na południu położona jest Antarktyka, a na północy Arktyka.. Mamy nadzieję, że po lekturze artykułu nie będziecie już mylić nazewnictwa, a przy okazji dowiecie się o tych niezwykłych regionach wielu ciekawych rzeczy.. Antarktyka składa się z kontynentu czyli Antarktydy - lądu pokrytego lądolodem oraz wysp, lodowców szefowych, gór lodowych i oczywiście wody Oceanu Południowego.. Z najnowszych informacji wynika, że zarówno geolodzy jak i obiekt są obecnie pod ochroną armii USA.. Otaczają ją trzy oceany: Atlantycki,Indyjski,Spokojny.. Po pierwsze, znaczna część kontynentu leży na wysokości ponad 3000 m nad poziomem morza, a temperatura w troposferze spada wraz z wysokością (dodatkowo polarna troposfera jest cieńsza niż w obszarach bliżej równika).Geografia na poziomie 2 klasy gimnazjum Zawiera 11 pytań.. Centrum Arktyki zajmuje pokryty lodem Ocean Arktyczny.. Miejsca wolne od lodu nazywamy oazami, występują tam mchy i porosty.Powierzchnia Antarktydy jest prawie dwa razy większa od Australii.. Antarktyda jest bardzo chronionym miejscem nie można sobie tam po prostu popłynąć trzeba mieć specjalnie zgody od osób z rządu.Antarktyda jest bogata w surowce mineralne, głównie węgiel kamienny szczególnie na Ziemi Wiktorii..

2010-12-03 15:09:34; jaka powierchnie ma arktyka a jaka antarktyda?

Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Arktyka i Antarktyda - mapa i inne; Arktyka i Antarktyda - mapa i inne, test z geografii ostatnie przygotowanie do konkursuArktyka to obszar Ziemi otaczający biegun północny.. Islandia kontynentalna znajduje się w rzeczywistości pod Arktyką, ale islandzka wyspa Grimsey leży dokładnie na kole podbiegunowym.Położenie Antarktydy.. Leży wokół bieguna południowego.. Co do Arktyki, chyba nikt nie ma wątpliwości, że to obszar obejmujący daleką północ.że Arktyka i Antarktyka to obszary leżące wokół biegunów ziemskich; .. Antarktyda to jedyny niezamieszkany kontynent na Ziemi.. jan czeka.Podobieństwa - Antarktyda i Arktyka leżą w strefie okołobiegunowej.. Poza węglem zostały odkryte rudy żelaza, miedzi, złota, srebra i ołowiu.. Dzięki za wsparcie w tworzeniu kolejnych filmów : )) Te 3 "A" są nagminnie mylone.. Opływa ją zimny prąd morski Dryf wiatrów zachodnich.. Nazwa Antarktyka pochodzi od greckiego antarktikós (ant i- naprzeciw, arktos - niedźwiedź) i oznacza obszar znajdujący się naprzeciw Arktyki, która leży pod gwiazdozbiorem Niedźwiedzicy.i odwróceniu na druga stronę utworzą hasło ANTARKTYDA ( etap-badanie, umiejętność komunikowanie się uczeń-uczeń, efektywna współpraca, organizowanie)..

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.

Około 98% Antarktydy na stałe pokrywa gruba polarna czapa lodowa (jej średnia grubość wynosi aż 1,9 km).. Antarktyda jest kontynentem, a Arktyka pływającą krą z kilkoma małymi wysepkami.. Zamieszkują ją także ludzie, a wśród nich Eskimosi i Lapończycy.. Leżąca na północy Arktyka jest bogata w przedstawicieli świata zwierząt i morskich roślin.. W tym okresie wielokrotnie dochodziło też do formowania (i cofania) lądolodu.. Leży w strefie klimatu polarnego.. Uwzględnij np. położenie,cechy klimatu, krajobraz, charakterystyczne rośliny i zwierzęta .Antarktyda jest chłodniejsza niż Arktyka z trzech powodów.. Sprawdzian z zakresu edukacji przyrodniczej dla klasy II.. Obecnie jest to ląd, na którym prowadzi się badania i czasowo w stacjach badawczych przebywa tam od 1 tys. osób zimą do 4 tys. osób latem.. Po wykonaniu zadania przedstawiciele grup wieszają rozsypanki w przygoto-wanym wcześniej miejscu tworząc z rozsypanek kształt kontynentu ( etap- przekształcanie, prezentacja).. Mamy na zadanie domowe podać podobieństwa i różnice między Antarktydą a Arktyką, podobieństwa już mam bo robiliśmy z panią na lekcji, ale nie mam różnice więc, jakie są różnice między Antarktydą a Arktyką?. 2010-03-07 11:58:01; Antarktyda i Arktyka.Porównanie Arktyki z Antarktydą !. 4.Z uwagi na fakt, że Antarktyda jest kontynentem pustynnym, nie dziwi, że zamieszkuje ją niewiele gatunków zwierząt..

Podaj przykłady gatunków żyjących tylko w jednym z obszarów polarnych.-Arktyka,-Antarktyka.

Arktyka to już zupełnie odmienny twór.Arktyka i Antarktyda to obszary na Ziemi z najzimniejszym klimatem.. Na Antarktydzie jest zimniej.Zwierzęta żyjące w Arktyce i Antarktyce.. Na podstawie tekstu w podręczniku zaprojektuj tabelę , która będzie przedstawiała porównanie Arktyki z Antarktydą.. Na obu jest badzo zimno i żyje mało organizmów Różnice.. 2010-05-15 17:34:29; Jak jest po angielsku a) Antarktyda b) Arktyka c) Afryka 2017-03-01 20:35:22; Czy mieliście sprawdzian z geografii, dział Antarktyda i Arktyka z książki puls ziemi 2?. Zróbmy tak, żeby więce.Kontynenty cz. 1 Australia, Antarktyda, Arktyka Australia, Antarktyda, Arktyka TEST.. W szelfie morza Rossa prawdopodobnie są duże pokłady ropy naftowej i gazu ziemnego.🌲Mój Patronite!. Antarktyda jest więc najzimniejszym, najsuchszym i najbardziej wietrznym kontynentem, ma też najwyższą średnią wysokość n.p.m. ze wszystkich kontynentów na Ziemi.Najlepsze ciekawostki o Arktyce i Antarktydzie 20 września 2019 19 września 2019 fajnepodroze Brak komentarzy Antarktyda , Arktyka Arktyka i Antarktyda to dwie strefy geograficzne, które kojarzą się z zimnem.Pokrywa lodowa Arktyki zaczęła się tworzyć w neogenie.. W czwartorzędzie lód pokrywał już znaczną powierzchnię Arktyki.. Dotyczy podstawowych wiadomości na temat Arktyki i Antarktydy.Arktyka to po angielsku Arctic, Antarktyda to Antarctica, a Antarktyka to Antarctic..

sciaga.pl menu ... I wiadomość z jakiego wydawnictwa tojest sprawdzian i jeżeli sa to dwie grupy a i b. Ale w każdym razie przydatne.

Nigdzie nie mogłam tego znaleź, ale tutaj jest.Antarktyda jest większa, czy Arktyka?. Najniższa zarejestrowana tam temperatura wynosiła -89.2C.. Ocean Arktyczny zajmuje przestrzeń około 14,4 mln km², (powierzchnia podobna jak kontynent Antarktydy).Antarktyda jest chłodniejsza niż Arktyka.. Wieloryby szare migrują co roku z Arktyki do Meksyku i z powrotem.. niedźwiedź polarny karibu piesiec leming zając bielak wół piżmowy walenie foki puchacz śnieżny rybitwa popielata nurzyk ANTARKTYDA: .Antarktyda Australia i Oceania Test Zad Podkreśl poprawne dokończenie zdania Antarktyka to A inna nazwa Antarktydy B część świata obejmująca.. Kontynenty cz. 3 Ameryka Północna i Południowa Ameryka Północna i Południowa.. Ocean Arktyczny zajmuje przestrzeń około 14,4 mln km², ma zatem mniej więcej podobną wielkość, jak kontynent Antarktydy.W jej skład wchodzą: kontynent Antarktyda, otaczający go Ocean Południowy oaz leżące tam wyspy.. Otaczają go bezleśne obszary lądowe o przemarzniętym gruncie (wieloletnia zmarzlina)..Komentarze

Brak komentarzy.