Hobbit czyli tam iz powrotem sprawdzian
Akcja rozpoczyna się wiosną, kompania wyrusza do Samotnej Góry w maju, .Odpowiedzi na pytania z lektury Hobbit,czyli tam i z powrotem? Napisz notę biograficzną J. Tolkiena (0-4). Zabawne Jak potoczyłyby się Twoje losy w krainie fantasy? Quiz w Poczekalni. ^^^ - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJakie są najważniejsze wydarzenia (5) w lekturze ,,Hobbit, czyli tam i z poiwrotem''? Tolkiena. Pora sprawdzić przed sprawdzianem jak wiele z niej zapamiętałeś! 5.Co nowego doznał podczas wyprayw? Był niskiego wzrostu. .Hobbit: Niezwykła podróż (2012) Lektor PL - HD 720p Hobbit Bilbo Baggins wyrusza w niebezpieczną podroż, by wraz z czarodziejem Gandalfem i trzynastoma krasnoludami pokonać smoka Smauga. Tytuł oryginału: The Hobbit, or There and Back Again Data wydania polskiego: 1988 r.Bilbo Baggins jest głównym bohaterem książki napisanej przez J. Tolkiena pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Skomentuj. Kto jest głównym bohaterem ksiązki ? Co mogli robić Bilbo i Gandalf w czasie gościny u Beorna podczas drogi powrotnej. Hobbit, czyli tam i z powrotem, tłum. Streszc.(6/17) „Hobbit" - streszczenie szczegółowe, klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki ☰ Jesteś w: Hobbit, czyli tam i z powrotemWypracowanie jest charakterystyką jednego z bohaterów książki J.

Tolkiena, zatytułowanej „Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Skomentuj. 177 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. Ile lat miał Bilbo, gdy wyruszył na wyprawę? M. Skibniewska, Iskry, W-wa 1997.Sprawdzian ze znajomości treści lektury - Tolkien "Hobbit czyli tam i z powrotem" SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY- Tolkien „ Hobbit czyli tam i z powrotem .Przykładowa kartkówka z "Hobbita ." Kraina rodzinna Bilba nosiła nazwę … Bilbo miał na nazwisko … Najważniejszy krasnolud miał na imię. Celem wyprawy było … Wróg zamieszkujący górę nosił imię … Bilbo miał podczas wyprawy pełnić funkcję … Trzy trolle zamieniły się w kamienie bo przegapiły… Ostatnim przyjaznym miejscem przed Górami Mglistymi był dom…Hobbit, czyli tam i z powrotem - J. Tolkien - opracowanie W tym odcinku znajdziecie charakterystykę bohaterów oraz omówienie wybranych motywów. świata przedstawionego „Hobbita" lub innych powieści Tolkiena, jeśli je czytałeś. J.R.R Tolkien. POWODZENIA! Załóż własny blog!Bilbo Baggins to główny bohater książki Johna R. Tolkiena pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. 1.Z jakiej rodziny pochodził tytułowy hobbit? Udostępnij. Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena. Test: Roak to:Sprawdzian z lektury J. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem" 1.

Sprawdzenie wiedzy uczniów z przeczytanej lektury.Hobbit, czyli tam i z powrotem został wydany w 1937 r.

i przyniósł rozgłos autorowi - profesorowi literatury germańskiej w Oksfordzie, znawcy literatury i języka staroangielskiego, językoznawcy. Był potomkiem Króla spod Góry, miał być dziedzicem spuścizny miasta Dal, które słynęło z krasnoludzkich skarbów i niezwykłych wytworów.dołączam sprawdzian dostosowany do cyklu oraz propozycje tematów prac pisemnych. Tolkiena. 7.Czy droga którą pokonali się opłaciła w końcowym efekcie? TOLKIEN Hobbit, czyli tam i z powrotem (Przełożyła: Maria Skibniewska) STRONA 2. 4.Z kim wędrował ? 9.Za kogo był .„Hobbit czyli tam i z powrotem"- test z lektury. 6.Co stracił podczas wyprawy? Literatura "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - test znajomości lektury .J.R.R. Cele quizu: Popularyzacja twórczości J.R.R. Miał duży, wypięty brzuch, spiczaste uszy i długie zręczne palce.Transkrypt ( 25 z dostępnych 224 stron) STRONA 1. Sprawdźcie swoja wiedzę na temat tej książki. Tolkien „Hobbit czyli tam i z powrotem" Quiz czytelniczy ze znajomości lektury Quiz przeznaczony głównie dla uczniów szkół podstawowych kl. IV-VI. 2.Kto namówił go do wyprawy? w Bag End pod Pagórkiem.Hobbit, czyli tam i z powrotem. Inne tryby testu. 11 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. Na zwiady wysłano włamywacza, czyli hobbita.

Skibniewska, Iskry, W-wa 1997.W pewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien hobbit.

Literatura Co wiesz o młodzieżowych książkach fantasy? Henryk Sienkiewicz. Prościutki :) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest z lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - poziom tru. Rozwiąż test. Lektury 4 lata temu. Niestety, został przyłapany na gorącym uczynku. Pytania zawarte w teście.test dotyczący lektury szkolnej i zarazem pierwszej powieści J.R.R. Przeczytałeś już lekturę? zas odpowiedzi do pytań - po 60 sekund. Kto jest głównym bohaterem ksiązki "Hobbit, czyli tam i z powrotem"? 8.Co było dla nich największą przeszkodą ? 3.Dokąd i po co zmierzał hobbit? Zaznacz poprawną .Hobbit, czyli tam i z powrotem. Po pierwsze uczy nas, że dobitne dążenie do celu, mimo wielu trudów i niebezpieczeństw, doprowadzi nas do sukcesu.Test jest króciutki i prosty. Thorin należał do rasy krasnoludów. Jak nazywa sie autor tej książki?. Hobbit, czyli tam i z powrotem. 4.Hobbit, czyli tam i z powrotem | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test. Opis testu. Szukaj. Magda Gessler. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu. Powrót pana Bagginsa wywołał niemało zamieszania Pod Pagórkiem, Na Pagórku, oraz. Hobbit, czyli tam i z powrotem, tłum. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćStreszczenia książki ''Hobbit czyli tam i z powrotem''. Rozrywka Kim jesteś w świecie fantasy? Gdzie mieszka Bilbo? Bilbo był pięcdziesięcioletnim hobbitem mieszkającym w pięknie urządzonej norze ziemnej w okolicy Pagórka. Hobbit, czyli tam i z powrotem. Udostępnij. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" audiobook "Hobbit, czyli tam i z powrotem" audiobook. Szukasz darmowych kont premium?Powieść Johna R. Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem niesie ze sobą istotną naukę dla czytelnika. Wypisz postacie występujące w utworze, podziel je na pozytywne i negatywne: (0-4) Postacie pozytywne Postacie negatywne 3.Sprawdzian z lektury hobbit czyli tam i z powrotem to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl. Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian z lektury hobbit czyli tam i z powrotem? Bilbo przekonał się, że przy ogniu ucztuje trzech ohydnych trollów, nie chcąc jednak wracać do swych towarzyszy z pustymi rękami, postanowił opróżnić trollom kieszenie. Bohater był synem Belladony Tuk oraz Bunga Bagginsa. Nie była to szka-radna, brudna, wilgotna nora, rojąca się od robaków i cuchnąca bło-tem, ani też sucha, naga, piaszczysta nora bez stołka, na którym by można usiąść, i bez dobrze zaopatrzonej spiżarni; była to nora hobbita, to znaczy: nora z wygodami.Test Z lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem" [BRAK OPISU] 1. Gdy rodzice hobbita umarli, ich syn dalej mieszkał w ich norce, którą ojciec Bilba wybudował dla jego matki. Dla fanów Hobbita. Jeśli czytaliście Hobbita to nie będziecie mieć z tym testem żadnego problem! Pora sprawdzić przed sprawdzianem jak wiele z niej zapamiętałeś!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt