Test niemiecki zaimki dzierżawcze
W języku niemieckim nie występuje ogólny zaimek swój, który w języku polskim odnosi się do wszystkich osób.Zaimki dzierżawcze niemiecki: podsumowanie. Każda osoba w języku niemieckim ma swój zaimek. Na podstawie zaimka .Zaimek dzierżawczy informuje o tym, czyja jest dana rzecz, do kogo należy, kto jest jej właścicielem (mój pies - mein Hund, twoje auto - dein Auto, jej fryzura - ihre Frisur, jego buty - seine Schuhe itp.). - Jego przyjaciółka jest piękna. Zastosowane skróty: N. Nominativ G. Genitiv D. Dativ A. Akkusativ. Niemiecki: uzupełnij zaimki dzierżawcze. Odświeżysz sobie wiedzę i z łatwością wykonasz ćwiczenia. Zaimek nieokreślony „man" łączy się zawsze z 3. Odp .Jeśli chodzi o ZAIMKI DZIERŻAWCZE które występują samodzielnie, bez towarzystwa rzeczownika obok, brzmią one następująco:mine, yours, his,hers,its, ours,yours,theirs. Polecenie: Wstaw odpowiedni zaimek dzierżawczy:. Więcej ćwiczeń dla Zaimek dzierżawczy - język niemiecki: 0523. Zaimek dzierżawczy występuje przed rzeczownikiem i nie używa się wtedy rodzajnika.Zaimek dzierżawczy informuje o tym, czyja jest dana rzecz, do kogo należy, kto jest jej właścicielem - mój pies - mein Hund-twoje auto - dein Auto- jej fryzura - ihre Frisur - jego buty - seine Schuhe W języku niemieckim każdemu zaimkowi osobowemu odpowiada zaimek dzierżawczy oraz nie występuje uniwersalna forma „swój",Zaimek zwrotny sich czyli nasze polskie się występuje przy takich czasownikach jak np.:.

W internecie jest wiele ćwiczeń na odmianę i użycie zaimków dzierżawczych w języku niemieckim.

W języku niemieckim każdemu zaimkowi .Zaimki dzierżawcze używamy do określenia przynależności. Zanim przystąpisz do zadań poniżej, przypomnij sobie koniecznie mój wpis, w którym opowiadałam o zaimkach dzierżawczych. Jest to jedno z podstawowych zagadnień języka niemieckiego. Wczoraj ćwiczenia do filmu, a dzisiaj ćwiczymy sobie gramatykę. Oba języki mają zaimki dzierżawcze: můj/mój, tvůj/twój, svůj/swój, náš/nasz, váš/wasz, čí/czyj. Oba języki mają też dopełniacz dzierżawczy w 3. osobie: jeho/jego, její/jej, ich/ich.Zaimek dzierżawczy - Das Possessivpronomen Każda osoba posiada w języku niemieckim odrębny zaimek dzierżawczy. sich kämmen - czesać się. Oto kilka z nich: Zaimek dzierżawczy w mianowniku - ćwiczenia; Zaimek dzierżawczy - tekst z lukamiZaimek dzierżawczy - Possesivpronomen Zaimek dzierżawczy - kfpDeutsch Strona 1 Zaimek dzierżawczy informuje o tym, czyja jest dana rzecz, do kogo należy, kto jest jej właścicielem (mój pies - mein Hund, twoje auto - dein Auto, jej fryzura - ihre Frisur, jego buty - seine Schuhe itp.). Chcąc powiedzieć podobne zdanie o rowerze możemy powiedzieć że TEN ROWER JEST MÓJ- This bike is mine. Zaimki osobowe w języku niemieckim w liczbie pojedynczej odpowiadają zaimkom osobowym w języku polskim.

Przykłady.

Są to najzwyczajniej w świecie formy: mój, moja, moje, twój, twoja, twoje, jego, jej etc .Przy zaimku „euer - wasz" podałem jego krótszą formę (znika „e"), gdyż jest ona moim zdaniem krótsza i tym samym łatwiejsza. Kliknięcie na którekolwiek z zagadnień spowoduje dalsze rozwinięcie i prowadzi do ćwiczeń, dotyczących konkretnego zagadnienia gramatycznego.Zaimki dzierżawcze angielski - szybka powtórka + test W te wakacje udało nam się już powtórzyć zaimki osobowe i wskazujące. W języku polskim często tłumaczy się go przez słowo „się".kategoria: Niemiecki; test: Zaimki dzierżawcze; Test: zaimki dzierżawcze Opis testu: podaj zaimek dzierżawczy Liczba pytań: 9 Poziom: Średni Rozwiązany: 12 razy Średnia ocena: Test nie został jeszcze oceniony Średni wynik: 49% Autor: karolciasztramskaZaimki pytające w niemieckim: podsumowanie. W języku niemieckim każdemu zaimkowi osobowemu odpowiada zaimek dzierżawczy oraz nie występuje uniwersalna forma „swój",Zaimek dzierżawczy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego. Uzupełnij luki, wstawiając odpowiedni zaimek .Zaimki dzierżawcze po niemiecku - mój, moja, moje / twój, twoja, twoje / jego / jej / nasz, nasza, nasze itd. Dziś zachęcam do szybkiej powtórki z angielskich zaimków dzierżawczych.blocked. Zaimek zwrotny w języku polskim nie odmienia się natomiast w języku niemieckim podlega odmianie jak poniżej (różnice w odmianie zaznaczyłem na czerwono) :Zaimek "man" Zaimek nieokreślony „man" używany jest do określenia podmiotu oznaczającego osobę bliżej nieznaną.

W-Fragen, ponieważ każdy z zaimków pytających zaczyna się od litery „w" Większość zaimków pytających.

Test Zdania podrzędnie złożone.Niemieckie zaimki dzierżawcze - tabela. Test Formy czasu teraźniejszego Präsens Test Zdania podrzędnie złożone. Odmieniając się przez przypadki dostają określone końcówki, które są identyczne, jak te z odmiany rodzajnika określonegoTest Odmiana rzeczowników Test Odmiana czasowników regularnych w języku niemieckim - czas teraźniejszy. Przykłady użycia przymiotników i zaimków dzierżawczych:Kolejny dzień i kolejna porcja ćwiczeń. 3.8 (75%). Zaimek osobowy w języku niemieckim. Zaimki pytające są potrzebne do zadawania jednego z dwóch rodzajów pytań w języku niemieckim, tzw. W-Fragen. Zaimek dzierżawczy określa posiadacza czegoś lub przynależność do kogoś. Czekam na odpowiedzi w komentarzach. Zaimki dzierżawcze wyrażają przynależność; Zaimki dzierżawcze w niemieckim deklinują się. Test Deklinacja przymiotników. Zaimki: kto, co, który, jaki, gdzie są zaimkami: A. nieokreślonymi, B. przeczącymi, C. dzierżawczymi, D. pytającymi. Podane zaimki osobowe zamień na zaimki dzierżawcze w odpowiedniej formie: 0%.W pierwszej części zdania występuje wyrażenie your book - przymiotnik dzierżawczy łącznie z rzeczownikiem, natomiast w drugiej części widzimy samo mine - jest to więc zaimek dzierżawczy - użyty zamiast rzeczownika (w tym przypadku my book). Please try again later.Zakładka ćwiczenia to obszerny zestaw ćwiczeń gramatycznych i leksykalnych, podzielony według zagadnień w spisie treści: rodzajnik, rzeczownik, zaimek, przyimek, przymiotnik, czasownik, składnia, czasy. Wybierz właściwą formę zaimka dzierżawczego w mianowniku.Tłumaczenie słowa 'zaimki dzierżawcze' i wiele innych tłumaczeń na niemiecki - darmowy słownik polsko-niemiecki. Die Satzgefüge - część 1 Test Szyk wyrazów. Das ist ihr Buch.Zaimki dzierżawcze niemiecki Odmiana przez przypadki zaimek swój po niemiecku;. Zaimek osobowy - test. Rodzaj męskiZaimki dzierżawcze są bardzo proste w użyciu. a) Ich heiße Sylvia, und das ist _____ Tochter Martina.Dzierżawczość jest wyrażana zaimkiem - w czeskim jest tak samo jak w polskim. Zaimek ten zastępuje rodzajnik i musi być odmieniony tak samo jak i rzeczownik, przez przypadki. Zaimki dzierżawcze spełniają rolę przydawki i określają do kogo dana rzecz lub osoba należą. I nie zawsze zaimek występuje na końcu zdania.Tłumaczenie słowa 'zaimek' i wiele innych tłumaczeń na niemiecki - darmowy słownik polsko-niemiecki..Komentarze

Brak komentarzy.