Sprawdzian z lektury w pustyni i w puszczy
Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu. Zgadywanki Zdrapka Przetrwanie Opowiadania Losowy quiz. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test znajomo ści lektury „W pustyni i w puszczy" 1. TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ? Jaką broń, dostał Staś na Gwiazdkę? W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?Szczegółowy test z lektury. Nie ma tam elementów fantastycznych.Zestaw: "221 W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3" 0. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. Czuje się rozżalony, wszystko, co zrobił, zrobił dla niej.Witaj na stronie Quizz.pl. hasło login. Wracają konie Gebhara i Chamisa. Rozwiąż test! Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Dajcie odpowiedzi do testu z lektury W pustyni i w puszczy. Test z lektury "W pustyni i w puszczy" Literatura Test z lektury "W pustyni i w puszczy" - poziom trudny. Tekst do zadań 1-11 -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Plik Test z treści lektury W pustyni i w puszczy.pdf na koncie użytkownika kostek1111 • folder w pustyni i w puszczy • Data dodania: 1 gru 2013.

Sprawdź swoją wiedzę z lektury! Gatunek literacki W pustyni i w puszczy to powieść przygodowa dla dzieci.

strona główna. Lista pytań W pustyni i w puszczy Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań / Jakie nazwisko miała Nel?. Test z lektury: „W pustyni i w puszczyTest do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Lewis; Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa - test z lektury - C. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki? U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy. Skomentuj. Masz prawo jazdy? "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią. Sprawdź, ile pamiętasz! Rozwiąż test. Załóż konto Nie pamiętasz hasła? remington sztucer strzelba AK-10 : 2. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ? nie nazywał Jej. Życzę miłego rozwiązywania. Szukaj. U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy 28.W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę. 47 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.

Serwis zamknięty.

Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab). Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Plik W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder W PUSTYNI I W PUSZCZY • Data dodania: 6 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W pustyni i w puszczy - test wiedzy. Na jakim kontynencie rozgrywa si ę akcja powie ści?. Widać, że dobrze znasz tę książkę. Inne tryby testu. RawlisonZgłoś błąd; Jak nazywał się Staś?Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"? Usunąć ten komentarz? Dokładniejszy niż streszczenie :) testomaniak.pl. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza. poleca 81 %. Rozdział 22 Staś, Nel, Mea i Kali szykują się do pierwszego noclegu w puszczy. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami. Nie było w powieści Kalego. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.

Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.wiedza z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' - Test.

Sprawdź się rozwiązując ten krótki test. Ale Smainowi chodzi teraz o to, by wydostać z Egiptu żonę i dzieci, toteż gdy Fatma, która widocznie z góryPowieść pokazuje, że Polskę można mieć w sercu - Staś choć urodzony w Afryce, z dumą podkreśla, że jest Polakiem. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Ludzie powiada ą, że w te okropne bitwie, w które poległ enerał Hicks, Smain dowodził artylerią Mahdiego i on to podobno nauczył mahdystów obchodzić się z armatami, czego przedtem, ako dzicy ludzie, wcale nie umieli. „W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników. Średnia 8/12 Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz? „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jakoW pustyni i w puszczy - test z lektury - Henryk Sienkiewicz; Test z lektury: W pustyni i w puszczy - Henryk Sienkiewicz; W pustyni i w puszczy - test - Henryk Sienkiewicz; Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa - test - C.

W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.

Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel? • azjatyckim • ameryka ńskim • europejskim • afryka ńskim 2. Sprawdź swoją wiedzę z lektury! Archiwum testów dostępne tylko do odczytu. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I. Udostępnij. W jaki mieście mieszkali bohaterowie? Jak nazywali się główni bohaterowie?Streszczenie "W pustyni i w puszczy" drukuj. Wypełniając test wiedzy, nauczysz się nowych wiadomości na temat tej lektury i rozwiążesz test aby dostać szustkę. Staś uświadamia sobie, że budzi lęk w Nel. Przestraszyły je hieny ciągnące do trupów. Rozwiąż test! Pytania zawarte w teście.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury. 2.Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy". Lewis''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lektury. Mirusinda 3 lata temu. Literatura "Quo vadis" - test znajomości lektury .Pytania do sprawdzianu z lektury "W pustyni i w puszczy" HENRYK SIENKIEWICZ: „W PUSTYNI I W PUSZCZY. Jakiej narodowo ści były dzieci- główni bohaterowie ? • Amerykanin i Amerykanka • Polak i Angielka • Portugalczyk i Angielka • Anglik i Polka 3. Sprawdź, czy odpowiesz na pytania teoretyczne. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel! Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę. Kapitan Glen i doktor Clary.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz..Komentarze

Brak komentarzy.